НАЈНОВО

ЖивотМода и убавина

Анимал принт и крзно – Необичен моден изглед во зима

Капутот е неизбежното модно парче кое и тоа како ја дополнува комбинацијата во зимските денови. Црната и белата боја добро знаеме дека се класика кога станува збор за ова парче облека, но доколку сакате да промените нешто и да ја разиграте креацијата, пробајте со принтови.

Во случајот зборуваме за животинскиот принт и тоа на крзното. Сето ова до некаде потсеќа на бохо стилот, но деновиве може да изгледа и елегантно и софистицирано. Можеби сето тоа е благодарение на крзното. Погледнете ги моделите во продолжение.

Поврзани новости