Македонија

Аца Лукас по четврти пат во Голд Фелициа Битола на 4ти јули

Миленикот на сите генерации кој во својата богата музичка кариера има бројни хитови, популарниот Аца Лукас доаѓа по четврти пат во Голд Фелициа, овој пат сцената ќе гори под неговите нозе на 4ти јули.

Не пропуштајте да бидете дел од неповторливата забава! Дојдете и уживајте во бессмртните хитови на популарниот Аца Лукас кој само за вас доаѓа во Битола на летната сцена од Голд Фелициа.

Kартите за претстојниот концерт на Аца Лукас се достапни во продажба по цена од 800 денари на следните локации:
Голд Фелициа – Битола
Евротип Битола – Широк Сокак
Евротип Битола – Партизанска
Евротип Прилеп – Катна
Евротип Скопје – Тафталиџе
Евротип Скопје – Ново Лисиче
Евротип Ресен
Евротип Охрид – наспроти UNO toffee & coffee bar
Евротип Кичево 6 – зад Рамстор

Почувствувајте го звукот на летната магија само во Голд Фелициа!

📅 4 јули во 21:00 часот

Инфо & резервации:

☎️ +389 75 316 974

➡️ Новачки Пат бр.14, 7000 Битола

🌐www.goldfelicia.mk

Поврзани новости