Битола инфо

Битолчанец доби кривична поради коментар на Фејсбук

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.(63) од Битола, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Тој, по објавен текст на социјалната мрежа Фејсбук, објавил коментар со содржина со која ширел говор на омраза.

Поврзани новости