НАЈНОВО

Битола инфо

Битолчанец излетал од патот Скопје – Велес

На 01.04.2024 во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Велес, во близина на место „Бадар”, патничко возило „киа” со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Т.(63) од Битола, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни се здобил возачот, констатирани во приватна болница во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани новости