НАЈНОВО

Битола инфоВести

Битолчанец по групна тепачка тешко повреден заврши во болница

Вчера во СВР Битола бил извршен службен разговор со Д.П.(20), Д.Ф.(20), Х.Џ.(21), Н.С.(20) и К.Д.(18), сите од Битола, затоа што околу 02.20 часот во угостителски објект на ул.„Партизанска” во Битола учествувале во физичка пресметка со И.И.(21) и Л.Ѓ.(21), двајцата од Битола, при што Л.Ѓ. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клинички центар Битола.

Полициски службеници од СВР Битола извршиле увид, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости