НАЈНОВО

Битола инфоВести

Битолчани ќе одговараат за кривично дело „комар“

СВР Битола поднесе кривична пријава против Е.А.(56) и Р.В.(47), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „комар“.

На 08.01.2023, пријавените биле затекнати како во локал, кој првопријавениот го зел под закуп, организирале и наплаќале на присутните за играње на комар.

Поврзани новости