НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Блокиран ГП „Богородица“: Редици возила чекаат и по цел час за излез од Македонија

Редици возила долги повеќе од километар попладнево го блокираа граничниот премин „Богородица“.

Граѓаните чекаат и по цел час за да излезат од земјава и да го искористат празничниот продолжен викенд, кој е трет по ред месецов.

Во утринските часови застојот на ГП „Богородица“ беше пократок – патниците чекаа околу половина час за излез од Македонија.

Поврзани новости