Останати

Браќата близнаци, Методија и Михајло Илиевски од Битола, ќе судат четврт финале во Лига Европа

Браќата близнаци Методија и Михајло Илиевски од Битола викендов ќе имаат нов судиски предизвик во ракометната лига на Европа.

Битолчаните ќе патуваа во Бодрум, Турција, каде ќе го судат вториот натпревар од двомечот меѓу турскиот Јаликавак и португалската Бенфика, како дел од четврт финалните пресметки во Лига Европа.

Овој натпревар се игра на 17 март со почеток во 15 часот во Туркија, Бодрум.

По овој четрврфинален натпревар ќе биде познат полуфиналистот.

Поврзани новости