НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Внимателно возење: Врнежи од снег на Стража, Ѓавато, Буково, Пресека, Ресен, Крушево и Попова Шапка

Македонија пат информира дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози.

Врнежи од снег се бележат на планинските превоји Стража,Ѓавато,Буково,Пресека и во Ресен , Крушево и Попова Шапка, но во моментов не преставува пречка за одвивање на сообраќајот.

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Поврзани новости