НАЈНОВО

Битола инфо

Во Битола уапсен 34 – годишен маж кај него била пронајдена грутчеста материја

На 28.02.2024 на ул.„Филип Втори Македонски” во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода лице (34) од Битола затоа што кај неа била пронајдена грутчеста материја. По документирање на настанот, против К.З. ќе следува соодветен поднесок.

Поврзани новости