НАЈНОВО

ВестиМакедонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со умерен јужен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, најавува УХМР. Во југозападните и јужните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од минус 2 до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 0 до 15 степени.

Поврзани новости