НАЈНОВО

Македонија

Времето денеска: Облачно, во петок и сабота сончево и топло

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во западните делови, каде ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Во петок и сабота ќе преовладува сончево и топло време. Од недела следува период на нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР.

Поврзани новости