НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од дожд

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи во интервал од 1 до 8 степени, а дневната од 9 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно време, попладне со повремени врнежи од дожд. Минималната утринска температура ќе биде до 7 степени, а максималната дневна до 17 степени.

И утре ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, особено попладне кога на места ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремен дожд и ретки грмeжи.

Поврзани новости