ВестиМакедонија

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд.

Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер (над 70 км/час), локално и во форна на невреме.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 8, а максималната ќе достигне од 13 до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд.

Попладне во делови од котлината врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Поврзани новости