НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Времето денеска: Променливо облачно со дожд, можна и појава на грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд, на места пообилни, особено претпладне во западните делови, соопшти УХМР.

„Локално ќе има услови за појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Во Скопје променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец“, се вели во соопштението.

Поврзани новости