НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Времето денеска: Сончево со северозападен ветер, утринските температури до -9

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од -9 до 0 степени. Дневните ќе бидат во интервал од 0 до 10 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе изнесува 9 степени.

И во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула.

Утре кон крајот на денот и во текот на ноќта, како и во сабота ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Во петок и за време на викендот ќе дува засилен северен ветер, особено долж Повардарието.

Поврзани новости