НАЈНОВО

Македонија

Голем температурен шок: Во петок температури до 17 степени, а во сабота ќе паднат за повеќе од 20 – Еве ги деталите

Во петок во Македонија пролетни 17 степени, додека во текот на ноќта кон сабота и во сабота наутро поради продор на многу студен воздух од север температурите понекаде ќе се спуштат дури за повеќе од 20 степени за кратко време (до сабота наутро тие понекаде ќе се спуштат и до -10 степени), објави метеорологот Славчо Попоски.

„Оваа нагла и голема промена особено ќе ја почувстуваат метеопатите“, вели тој.

Поврзани новости