НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Две жени и една малолетничка повредени во сообраќајка во Прилеп

Една жена е тешко повредена, уште две лица полесно во сообраќајка што се случила вчера во Прилеп.

На 27.02.2023 во 12.45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Карпалак“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат стило“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.В.(51) од Крушево и товарно возило „фиат дукато“ со прилепски регистарси ознаки, управувано од П.Ж.(54) од Прилеп.

Во несреќата, Н.В.(51) се здобила со тешки телесни повреди, а сопатничките С.Т.(24) и 16-годишна малолетничка, двете од Крушево, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градска болница Прилеп, соопшти полицијата.

Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Поврзани новости