НАЈНОВО

Македонија

Денеска дожд по котлините, а снег на планините

Во неделата во Македонија ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините и на повисоките места во западните делови со врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Утринските температури се движат меѓу 1 и 8, додека дневните ќе бидат во итнервалот од 3 до 12 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, со температура до 8 степени.

Поврзани новости