ВестиМакедонија

Денеска повторно облачно, но потопло време

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во североисточните делови со услови за слаб локален дожд, информираат од УХМР.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Минималната утринска температура ќе се движи во интервал од -2 до 7 степени, а дневната од 8 до 18 степени.

Поврзани новости