НАЈНОВО

АстрологијаЖивот

Дневен хороскоп (12.01.2023)

Овен

Долго време се соочувавте со проблем поврзан со вашиот агресивен тон и начин на комуникација, конфликти со членовите на семејството и работи поврзани со финансиите.

Сè ќе почне да се подобрува, но сепак треба да бидете свесни за вашите навики во исхраната и физичкото здравје.

Бик

Со нетрпение очекувате да ги решите проблемите поврзани со имотот. Меѓутоа, бидејќи Марс е и господар на дванаесеттата куќа, која претставува расходи и загуби, може да направите некои трошоци во овој период.

Бидете внимателни за време на договорот. Погоден период за оние кои бараат сродна душа и преземаат иницијатива да ја најдат вистинската личност за себе.

Близнаци

Близнаците кои се соочуваат со проблеми во нивниот професионален живот ќе се чувствуваат олеснето кога Марс ќе оди директно во Бик. Марс ја гледа и вашата седма куќа, куќата на партнерствата и бракот.

Така, поради вашата доминантна природа, може да дојде до непотребни его судири, кои би можеле да го попречат вашиот однос со партнерот и да видите подеми и падови.

Рак

Бидејќи се движи во вашата единаесетта куќа на добивки и желби, предизвиците со кои се соочувавте како што се финансиски проблеми, проблеми и конфликти на работното место, доцнење во напредувањето и унапредувањето – ќе поминат.

Студентите можат да се концентрираат на нивните студии.

Лав

Марс владее со деветтата и четвртата куќа за оние родени во знакот Лав. Сега оваа планета станува директна во вашата десетта куќа. На проблемите со кои се соочувавте од вашите шефови, надредени и ментори на вашето работно место, ќе дојде крајот.

Ќе следат големи придобивки во професионалниот живот. Ќе бидете исполнети со нови можности.

Девица

За родените во знакот Девица, Марс носи посебно подобрување во односите со постарите членови на семејството, како и со авторитетите на работа.

Имате поддршка од членовите на семејството, развијте емпатија.

Вага

За Вагите, Марс владее со втората и седмата куќа и сега се движи директно во 8-та куќа. Значи, можеме да кажеме дека родените Ваги може да доживеат одредено ослободување од неизвесноста и ненадејните проблеми, но можеби не се целосно ослободени од проблеми поврзани со пари.

Треба да бидете внимателни и со говорот и изборот на зборови, особено кога работите со авторитетни личности и постари возрасни лица.

Скорпија

Директното движење на Марс може да ви даде одредено ослободување од брачниот конфликт, но тој нема да биде целосно решен. Само вие можете целосно да го решите конфликтот со сопствената самоконтрола. Затоа, посветете дополнително внимание на вашиот брачен живот.

Ако Марс ја гледа десеттата куќа ќе ви даде многу добри резултати во поглед на професијата, па дури и на професионално партнерство. Аспектот на Марс ќе ве направи полни со енергија, што е добро, но може да ве направи и арогантни, што може да го загрози вашиот јавен имиџ и односот со вашите најблиски.

Стрелец

Кога Марс е директен, ве очекуваат решенија и помирување со одредени луѓе. Сега е важно да научите како да простувате. Учениците очекуваат напредок во работата.

Избегнувајте пороци и внимавајте на вашето здравје.

Јарец

Марс владее со вашата четврта и единаесетта куќа и сега оди директно во петтата куќа на децата, образованието, романтичните врски. Така, прво студентите Јарци кои се мачеа во студиите поради ретроградниот Марс ќе почувствуваат олеснување и промена во енергијата. Нема да чувствуваат немир или паника и ќе можат да се концентрираат на студиите.

Дополнително, со директен Марс во Бик ќе се подобри вашиот однос со мајката и ќе се решат конфликтите во семејниот живот.

Водолија

За Водолиите, Марс владее со третата куќа и со десеттата куќа и сега ќе биде во директно движење во четвртата куќа на мајката, куќата, домашниот живот, земјата, имотот и возилата. Сите борби поврзани со овие прашања ќе се движат кон решение.

Ако сте ставиле било каков бизнис во мирување поврзан со продажба или купување имот или план за тргување со возила, можете да го сторите тоа сега.

Риби

Проблемите со кои се соочивте со блиските луѓе може да се решат, сега ќе можете да комуницирате и да ги пренесете вашите идеи на другите.

Во однос на здравјето, вашата издржливост и енергија ќе бидат одлични во овој период. Поминувајте повеќе време со блиски луѓе.

Поврзани новости