Македонија

Ексклузивно во Битола – Голд Фелициа Summer Festival!

Најпознатите музички имиња од Балканот со свој настап доаѓаат на сцената во Голд Фелициа.

Највозбудливата летна забава исполнета со неверојатна музика, фантастична атмосфера и незаборавни моменти е адресирана кај нас.
Мегапопуларната српска пејачка Сека Алексиќ која за првпат доаѓа во Битола е увертира на она што следува на уникатната летна сцена во Голд Фелициа Битола.

Миленикот на сите генерации кој во својата богата музичка кариера има бројни хитови, популарниот Аца Лукас доаѓа по трет пат во Голд Фелициа, овој пат сцената ќе гори под неговите нозе на 4ти јули.

Драгана Миркович за првпат после 1997 година доаѓа во Македонија на покана на Голд Фелициа која секогаш изненадува со својот музички репертоар. На 11јули подгответе се за единствената српска пејачка која во својата музичка кариера ги има распродадено концертите на големите стадиони во Бугарија, Романија и Босна која истовремено е и единствена српска пејачка која има одржано голем солистички концерт во Турција.

ДНК и Лозано се дел од музичкиот фестивал на Голд Фелициа кои на 17ти јули со свој настап ќе ја надополнат агендата на овој летен музички фестивал.

Единствена Цеца на 18ти јули ќе ја вжешти атмосферата во Голд Фелициа со својот настап кој веќе станува традиционален после нејзиното гостување на ланскиот летен фестивал за кој сеуште се зборува и се репродуцираат спомени.

Хрватската пејачка Јелена Јозга која се прославува како пејачка на хрватската група Магазин и која пее поп, фолк и електропоп музика екслузивно доаѓа на летната сцена од Голд Фелициа на 1ви август.

Милица Тодоровиќ ќе го надополни ова музичко дефиле на големи имиња и со свој настап на 8ми август ќе го направи овој летен фестивал незаборавен.

Српската поп и рок група Амадеус Бенд со својот концерт на 15ти август ќе ја заокружи “целината” која асоцира на единствениот летен фестивал кој полека но сигурно станува дел од најатрактивната забавна агенда на градот Битола.

Дојдете и бидете дел од еуфоричната летна музичка шема која ќе искреира уникатни спомени кои вечно ќе се памтат.

Не ja пропуштајте шансата и ова лето да бидете дел од звукот на летната магија само во Голд Фелициа!

www.goldfelicia.mk

Поврзани новости