НАЈНОВО

Прилеп инфо

Загина 54 годишник од прилепско, возел „томос“ паднал и починал

На 02.04.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 17.00 часот во с.Небрегово Ѓ.М.(54) од с.Небрегово додека управувал мопед „томос “ без регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот и паднал.

Од страна на Итна медицинска помош Прилеп е констатирана смрт на местото на настанот.

Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп, а по наредба на јавен Обвинител телото е предадено на обдукција.

Поврзани новости