НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

Излета автобус од патот Битола-Прилеп, повредени се 11 патници

Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 22:47 часот на патот Битола-Прилеп повредени се 11 лица.

Во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола-Прилеп, автобус „фолксваген крафтер“ со битолски регистарски ознаки, управуван од М.А.(50) од Битола, излетал од коловозот.

– Е.Г.(38) од с.Лопатица, битолско, се здобила со тешки телесни повреди, додека Р.Н.С.(31), И.Љ.(38) од с.Лопатица, Т.С.(50), М.О.(31), А.М.(22), В.Т.(40), В.С.(27) од с.Лисолај, Н.С.(45), Т.Л.(20) од с.Кукуречани, Д.В.(54) од с.Крклино, битолско, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола, соопштија денеска од МВР.

Увид извршила екипа на СВР Битола.

Поврзани новости