НАЈНОВО

Битола инфо

Кај малолетник и уште три млади лица во Битола полицијата пронајде дрога

Марихуана пронајдена кај неколку млади лица од Битола.

На 31.01.2024 во 20.20 часот на ул.„Кочо Рацин” во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Б.А.(20) од Битола, В.Ј.(23) од с.Дихово, Г.Р.(20) од Битола и еден малолетник од Битола. При преглед кај нив, кај Б.А. била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Поврзани новости