Битола инфо

Легендарниот Аца Лукас вечерва во Голд Фелициа Битола

Миленикот на сите генерации кој во својата богата музичка кариера има бројни хитови, популарниот Аца Лукас доаѓа по четврт пат во Голд Фелициа, овој пат сцената ќе гори под неговите нозе на 4ти јули.

Александар Вуксановиќ е оргиналното име на овој познат српски пејач кој прекарот “Лукас” го добил по сплавот во Нов Белград каде настапувал во раните 90ти години.

Неговата популарност тргнува од белградскиот клуб “Хогар” на Ада Циганлија каде активно настапувал во стилот на џез и циганска музика.

Зад него има многу албуми од кои повеќето се студиски албуми, но има и еден компилациски албум и два албуми во живо.

Овој популарен пејач има снимено многу спотови. Исто така овој пејач има снимено над 20 песни во соработка со други познати пејачи/чки.

Мината година Аца Лукас имаше два спектакуларни настапи на сцената од единствената Голд Фелициа во Битола кои беа посетени од бројна публика од цела Македонија. Ова лето повторно доаѓа на уникатната летна сцена од Голд Фелициа за да ја размрда публиката и да искреира моменти и спомени кои ќе останат во трајната меморија на посетителите на нашиот ресторан.

Не пропуштајте да бидете дел од неповторливата забава!

Дојдете и уживајте во бессмртните хитови на популарниот Аца Лукас кој само за вас доаѓа во Битола на летната сцена од Голд Фелициа на 4ти јули.

Kартите за претстојниот концерт на Аца Лукас се достапни во продажба по цена од 800 денари на следните локации:

Голд Фелициа – Битола
Евротип Битола – Широк Сокак
Евротип Битола – Партизанска
Евротип Прилеп – Катна
Евротип Скопје – Тафталиџе
Евротип Скопје – Ново Лисиче
Евротип Ресен
Евротип Охрид – наспроти UNO toffee & coffee bar
Евротип Кичево – зад Рамстор

Инфо & резервации:
+389 75 316 974

Новачки Пат бр.14, 7000 Битола
https://goldfelicia.mk/events/

Поврзани новости