НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Маж од Прилеп приведен во Скопје

На 22.01.2023 во 13:10 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.М.(36) од Прилеп, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани новости