НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Македонец почина од срцев удар на граничниот премин Прешево

Македонски државјанин вчера починал на граничниот премин Прешево, потврдија за „Новости.рс“ од српското Обвинителство.

Според соопштението, 60-годишникот се движел до контролната кабина на преминот кога ненадејно паднал.

Подоцна судскиот лекар потврдил дека мажот починал од срцев удар.

Поврзани новости