НАЈНОВО

Македонија

Мотоциклист удри во пешак во Прилеп

Четириесет и петгодишен прилепчанец е тешко повреден откако бил прегазен од мотоциклист вчера во Прилеп.

„На 26.12.2023 во 14.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп, мотоцикл „хонда” со велешки регистарски ознаки, управуван од А.К.(38) од Прилеп, удрил во пешакот З.С.(45) од Прилеп. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.

Поврзани новости