НАЈНОВО

Прилеп инфо

Нападната медицинска сестра во Прилеп

На 03.01.2024 во 22.45 часот во ОВР Прилеп, М.Д.(56) од Прилеп пријавила дека околу 21.00 часот на работното место како медицинска сестра во болницата „Борка Талески“ во Прилеп, Љ.П. од Прилеп агресивно се однесувал кон неа и ѝ упатувал закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости