ВестиПрилеп инфо

Наставник во прилепско основно школо фатен со „бела грутчеста материја“

Битолската полиција вечерва го приведе 54 годишниот В. А од Прилеп, инаку наставник во основно училиште, откаао кај него е пронајдена „бела грутчеста материја“, соопшти полицијата.

Прилепчанецот е уапсен, а по документирањето на случајот, против него ќе следи соодветна пријава, информираат од МВР.

Случајот доаѓа само неколку дена откако во голема полициска акција во Скопје беше уапсена наставничка во основно училиште, која според полицијата била вмешана во трговија со дрога.

Поврзани новости