Битола инфо

На 11ти јули после 27 години пауза од Македонската сцена Драгана Мирковиќ доаѓа во Голд Фелициа Битола

Драгана Мирковиќ за првпат после 1997 година доаѓа во Македонија на покана на Голд Фелициа која секогаш изненадува со својот музички репертоар.

На 11јули подгответе се за единствената српска пејачка која во својата музичка кариера ги има распродадено концертите на големите стадиони во Бугарија, Романија и Босна која истовремено е и единствена српска пејачка која има одржано голем солистички концерт во Турција.

Драгана Мирковиќ е позната на балканот како една од најпродаваните изведувачи на просторот на бивша Југославија.

Во текот на својата музичка кариера има одржано шест солистички турнеи и има продадено 1,5 милиони влезници. Оваа позната српска пејачка има снимено над 30 албуми кои се продадени во тиражи од 20000 до 620000 примероци. Големиот број на снимени спотови, снимени песни во соработка со други познати изведувачи како и учеството на голем број на фестивали зборува за квалитетот на оваа позната пејачка.

Драгана Мирковиќ е добитник на 9 Оскари на популарноста. Оваа мултимедијална уметничка во својата колекција на бројни награди ги има наградите “Пејачка на деценијата”, две награди за најдобра пејачка на сите времиња како и наградата од популарната бугарска телевизија “Балканика” за најпопуларна пејачка на Балканот. Не пропуштајте ја шансата да бидете дел од концертот на една од најсаканите и најпрепознатливите личности на балканската музичка сцена.

Бидете дел од спектакуларниот настап исполнет со емоции, енергија и незаборавни моменти на единствената Драгана Мирковиќ која повеќе од три децении остава неизбришлива трага во светот на музиката и полека но сигурно станува синоним за врвен квалитет, посветеност и емотивна изведба.
На вашите план листи вметнете го 11ти јули како ден резервиран за енергична забава со харизматичната Драгана Мирковиќ која специјално за македонската публика доаѓа во единствената Голд Фелициа во Битола.

Kартите за претстојниот концерт на Драгана Мирковиќ се достапни во продажба по цена од 1000 денари на следните локации:
Голд Фелициа – Битола
Евротип Битола – Широк Сокак
Евротип Битола – Партизанска
Евротип Прилеп – Катна
Евротип Скопје – Тафталиџе
Евротип Скопје – Ново Лисиче
Евротип Ресен
Евротип Охрид – наспроти UNO toffee & coffee bar
Евротип Кичево – зад Рамстор
11 јули во 21:00 часот

Инфо & резервации
+389 75 316 974
https://goldfelicia.mk/events/

Почувствувајте го звукот на летната магија само во Голд Фелициа!

Поврзани новости