НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Неделава ќе работиме само три дена, ни доаѓаат уште два продолжени викенди

Викендов по повод најголемиот христијански празник имавме убав продолжен викенд.

Неработни денови беа 14 април Велики Петок, и денешниот втор ден на Велигден, 17 април, понеделник.

Оваа недела според календарот, ќе работиме само три дена, па повторно имаме продолжен викенд.

Во овој месец неработен за сите граѓани е и 21 април кога се празнува Рамазан Бајрам, а истиот се паѓа во петок.

Веднаш следната недела, на почетокот на мај имаме продолжен викенд. 1 Мај се паѓа во понеделник, што значи дека заедно со викендот ќе имаме добра можност да испланираме некое патување.

Поврзани новости