НАЈНОВО

Македонија

Нестабилното време ќе продолжи, еве ја временската прогноза за следните седум дена

Нестабилното време, облачно и со врнежи од дожд ќе продолжи и во текот на утрешниот ден. Потоа се очекува мала стабилизација во петок и во сабота, а од недела одново ќе има појава на дожд.

Времето повторно ќе биде врнежливо од вторник 21. мај, каде условите за дожд се над 70%.

Извор: 21тв

Поврзани новости