НАЈНОВО

ВестиЕкономија

Нови цени на горивата денеска

Регулаторната комисија денеска ќе носи нова одлука за цените на горивата.

Со последната одлука пак, бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтини за 2 денари, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се намали за 2,50 ден/лит.

Пред денешната нова одлука на РКЕ, цените на горивата изнесуваат:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 81,50 (денари/литар)
ЕУРОСУПЕР БС – 98 83,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 74,00 (денари/литар)

Поврзани новости