НАЈНОВО

ВестиСвет

Ново чудо во Турција: Спасено бебе, извлечена жена 170 часа по земјотресот

Тлото во Турција и натаму не мирува. Нов земјотрес со јачина од 4,9 степени ја погоди земјата. Спасувачите веќе седми ден трагаат по преживеани, снимките се потресни, но има и охрабрувачки вести.

Во јужната провинција Хатај, пор урнатините се спасени бебе и 62-годишна жена 150 часа после земјотресот.

Сибел Каја, 40-годишна жена е спасена во регионот Газиантеп 170 часа после земјотресот. Жената е спасена од рушевините на петокатница.

Поврзани новости