НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 12 до 18 степени.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

Поврзани новости