НАЈНОВО

Македонија

Облачно со слаби врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне претежно во западните и северните делови со слаби локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Во Скопје променливо облачно, во утринските часови со слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 5 до 12 Целзиусови степени.

Поврзани новости