НАЈНОВО

ВестиЕкономија

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ ќе има зголемување на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) за 0,50 денари од литар. Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 останува на исто ниво со малопродажна цена на 85,00 денари од литар, согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика.

Од РКЕ информираат дека цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 83,00 денари литар, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 84,00 денари литар, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 83,50 ден лититар.

Поврзани новости