НАЈНОВО

Фудбал

Официјално: Рабио стави потпис на нов договор со Јувентус

Тоа што беше најавено, сега е и официјално потврдено од Јувентус, францускиот фудбалер и следната сезона ќе настапува за гигантот од Торино.

Договорот на Рабио со Јувентус му истече по крајот на минатата сезона, па нејасно беше дали ќе остане. За него имаше интерес од Манчестер јунајтед, но англискиот клуб се фокусираше на Мејсон Маунт.

Јувентус го искористи тоа и го убеди Рабио да стави потпис на нов едногодишен договор.

„Адриен го обнови договорот до 30 јуни 2024 година“, потврди Јувентус.

https://twitter.com/intent/follow?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1673677566941741056%7Ctwgr%5Ebe5519d602cb4dc6b5b28daf19f9dd67f345ed5d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsport1.mk%2Ffudbal%2Fligi%2Foficijalno-rabio-stavi-potpis-na-nov-dogovor-so-juventus&screen_name=juventusfc

Поврзани новости