НАЈНОВО

Македонија

Почина 20 годишна девојка од грип на Инфективна

На Клиниката за инфективни болести во Скопје починала 20-годишна девојка како последица на грип, од клиниката за Сител го потврдија случајот. Ова е седми смртен случај како последица од грип оваа сезона.

Според информациите, девојката била префрлена од Клиниката за хематологија и не била вакцинирана.

Поврзани новости