НАЈНОВО

Прилеп инфо

Прегазен пешак во Прилеп

На 18.01.2024 во 23.45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Јоска Јорданоски“ во Прилеп, патничко возило „сеат кордоба“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј. (51) од Прилеп, удрило во пешакот С.Т.(57) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Градската болница во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп.

Поврзани новости