НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Предупредување до возачите: Снег вее на овие патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, информира АМСМ.

Врнежи од снег со слаб интензитет има на патот кон Попова Шапка, во Маврово и на планискиот премин Стража кој во моментов не се задржува на коловозот.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

Поврзани новости