НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Претежно сончево и топло време

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност.

Во текот на денот ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14 степени, соопшти УХМР.

Во Скопје сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 11 степени.

Поврзани новости