НАЈНОВО

Македонија

Приведени две жени од прилепско поради кражба во објект во Струга

Охридската полиција вчера фатила двајца крадци при вршење кражба во трговски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга. Одземеното било вратено на сопственикот, а против крадците ќе биде поднесена соодветна пријава, известуваат од МВР.

– На 25.01.2024 во 14.30 часот во Струга, полициски службеници од СВР Охрид ги привеле 40-годишната Б.Т. од прилепското село Долнени и 47-годишната С.А. од селото Дебреште, прилепско. Тие биле затекнати при вршење кражба во трговски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга. Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот, соопштуваат од МВР.

По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости