НАЈНОВО

Прилеп инфо

Приведени тројца прилепчани кај кого била пронајдена марихуана

Полицијата вчера приведе тројца прилепчани кај кого била пронајдена марихуана.

„На 04.01.2024 на ул.„Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.Б.(35), О.М.(39) и Б.Е.(34), сите од Прилеп, затоа што при преглед кај нив, кај Б.Е. била пронајдена и одземена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Поврзани новости