НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

Приведен крадец од Прилеп, фатен на дело

На 29.01.2023 во 19:20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп.

Тој бил затекнат при кражба од плац на правно лице во с.Кривогаштани. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости