НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

Приведен прилепчанец, се обидел да изврши полово дејствие врз малолетничка

Полицијата синоќа го лишиле од слобода Е.Џ.(27) од Прилеп затоа што се обидел да изврши полово дејствие врз малолетничка од Прилеп.

Како што соопшти МВР, лицето било задржано во Полициска станица и по координација со јавен обвинител пров него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости