НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

Прилепчанец баран со потерница фатен во Скопје

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје вчера во 16:20 часот на улицата „Руди Чаевец” во Скопје го лишиле од слобода З.Б.(43) од Прилеп, со живеалиште во Скопје.

Како што информира МВР, тој бил баран по централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „измама” по член 247 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната, соопшти МВ Р.

Поврзани новости