НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

Прилепчанец фатен со 28 ампули дијазепам

На 28.01.2023 во 18.00 часот во Прилеп од полициски службеници од ОВР Прилеп приведен е А.А.(40) од Прилеп, затоа што кај него се пронајдени и одземени 28 ампули дијазепам.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани новости